Zmiany w google analytics

Interfejs

Ostatnimi czasy Google robi bardzo często uaktualnienia swojego oprogramowania. Między innymi zmienił się lekko interfejs w Google Analytics. Odświeżono obsługę wykresu podmieniono linki statystyk według: tygodni miesięcy, dni i godzin na ikonki.

Interfejs Google Analytics

Nowy fragment interfejsu Google Analytics

Jak widać na zdjęciu o ile wybór wykresów po lewej stronie jest czytelny i jasny. O tyle ikonki po prawej strony wymagają dłuższego zastanowienia się, po co one są? Uważam tą małą zmianę za nietrafioną. Moim zdaniem wcześniejsze linki były znacznie przyjaźniejsze. Nie wprowadzały niepewności w użytkowaniu.

Tłumaczenie

Google od paru dni postanowiło nauczyć mnie nowych słówek z wybranych języków. Jakoś nigdy nie miałem smykałki do nauki języków, chyba że programowania. Nie mniej gigant internetowy chyba postawił sobie za cel podszkolenie mnie z tego zakresu:

Wielojęzyczność Google Analytics

Wielojęzyczność Google Analytics

I tak w jednym zdaniu mam słowa z różnych krajów. Nie które słówka podobne do polskich/angielskich czyżby to ukłon w moją stronę?  Z ciekawości sprawdziłem jakich języków mimo woli będę się uczył:

Wyraźnie preforowane są języki skandynawskie :) Ciekawe czym jeszcze zaskoczy mnie Google ;)

Jedna myśl nt. „Zmiany w google analytics

  1. darek

    I dobrze, że aktualizuje. Oprogramowanie które nie jest aktualizowane z czasem umiera. Co do samych aktualizacji Google Analytics mam wrażenie, że nie maja pomysłu na jego przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *