Na macrumors.com pojawiły się informację o możliwych nowościach w firmwarze 2.2 dla telefonu iPhone. I tak prawdopodobnie pojawi się najbardziej wyczekiwana przez nieanglojęzycznych użytkowników funkcjonalność wyłączenia autokorekty.

Przykład nietrafnej autokorekty przy aktywnej angielskiej klawiaturze

Przykład nietrafnej autokorekty przy aktywnej angielskiej klawiaturze

Wiadomo, że smsy używające polskich znaków diakrytycznych zużywają dużo więcej miejsca w wiadomości ze względu na kodowanie. Rozwiązaniem mogłoby być wyłączenie klawiatury polskiej. Co jednak się dzieje? Prawie w każdym napisanym słowie trzeba odrzucać podpowiadaną poprawkę, co staje się męczące. I tak możliwość wyłączenia autokorekty pozwoliła by rozwiązać ten problem. Dlatego oby to wprowadzili!

Kolejną ciekawą funkcjonalnością będzie wprowadzenie street view w Google Maps. W Polsce nie będzie to może bardzo użyteczne. Jednakże, gdy tylko pojawi się Street View w naszym kraju albo odwiedzamy miejscowość posiadającą taki widok, zalety same się nasuwają. Przykładowo wiem gdzie mniej więcej jestem ale po dachu przecież nie rozpoznam budynku. I tu przychodzi z pomocą street view dzięki, któremu potwierdzę czy jestem tam gdzie oczekiwałem. Mogę sobie też otagować takie miejsce i dołożyć do relacji z wyprawy.

Zmiany jakie niesie ze sobą nowa wersja firmwaru są obiecujące. Krzepiące jest także, że Apple zwraca uwagę na feedback od swoich klientów.