Nie dawno trafił do App Store BZ WBK Info w wersji dla iPada. Pracując przy tej wersji dostrzegłem pewne niuanse pomiędzy tymi urządzeniami i ich zachowaniem. Także port z iPhone na iPada nie obszedł się bez specjalnych poprawek dla iPada ;)  Muszę przyznać, że poradniki Apple oraz wsparcie w Xcode jest na zadowalającym poziomie. Co prawda część widoków musiałem powielić by lepiej je dostosować do wyższej rozdzielczości, ale w tym wspomaga nas środowisko.

Prędkość mam iPhone 3G i na tym urządzeniu aktualizacja bazy bankomatów w tej aplikacji trwa około 1,5 minuty natomiast na iPadzie około 15s. Zatem różnica pomiędzy procesorami jest znacząca ;)

Z ciekawostek ogólnych iPad i jego rozdzielczość pozwala na spłaszczenie nawigacji. Niestety w obecnej wersji aplikacji nie zdążyłem tego zrobić. Ale nawet rozbudowane aplikacje na iPadzie można ładnie zbudować w oparciu o nawigację poprzez treść. Mam nadzieję, że będę miał w najbliższym czasie możliwość  właśnie w tej kwestii poprawić tę aplikację. Tymczasem zapraszam do obejrzenia filmiku prezentującego najnowszą wersję (filmik nakręcony przez Blue Media):

httpv://www.youtube.com/watch?v=JFqi2zQmqAI