BZ WBK INFO na iPada

Nie dawno trafił do App Store BZ WBK Info w wersji dla iPada. Pracując przy tej wersji dostrzegłem pewne niuanse pomiędzy tymi urządzeniami i ich zachowaniem. Także port z iPhone na iPada nie obszedł się bez specjalnych poprawek dla iPada ;)  Muszę przyznać, że poradniki Apple oraz wsparcie w Xcode jest na zadowalającym poziomie. Co prawda część widoków musiałem powielić by lepiej je dostosować do wyższej rozdzielczości, ale w tym wspomaga nas środowisko.

Prędkość mam iPhone 3G i na tym urządzeniu aktualizacja bazy bankomatów w tej aplikacji trwa około 1,5 minuty natomiast na iPadzie około 15s. Zatem różnica pomiędzy procesorami jest znacząca ;)

Z ciekawostek ogólnych iPad i jego rozdzielczość pozwala na spłaszczenie nawigacji. Niestety w obecnej wersji aplikacji nie zdążyłem tego zrobić. Ale nawet rozbudowane aplikacje na iPadzie można ładnie zbudować w oparciu o nawigację poprzez treść. Mam nadzieję, że będę miał w najbliższym czasie możliwość  właśnie w tej kwestii poprawić tę aplikację. Tymczasem zapraszam do obejrzenia filmiku prezentującego najnowszą wersję (filmik nakręcony przez Blue Media):

httpv://www.youtube.com/watch?v=JFqi2zQmqAI

2 myśli nt. „BZ WBK INFO na iPada

  1. Paweł Sołyga

    Myślę, że można by użyć UIWebView do tych filmików YouTube’owych wtedy aplikacja nie uruchamia dodatkowo aplikacji YouTube zamykając naszą a odpala się filmik bez wychodzenia z naszej aplikacji. Chociaż niedługo będzie iOS 4 na iPada i fast-app switching rozwiąże ten problem.

    Pozdrawiam,

  2. sparhawk Autor wpisu

    Tak, ale tu wchodzą jeszcze kwestie wizerunkowe :) Stąd takie rozwiązanie… Zresztą gorzej wygląda youtube w UIWebView moim zdaniem. Najlepsze by byłoby streamowanie w środku aplikacji, ale tu musi być content wystawiony :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *